Jak nie należy się malować

Każda kobieta ma w sobie swoje naturalne piękno. Niestety żadna z nas nie jest idealna, dlatego powstała cała masa produktów do makijażu, który pozwala nam uwydatnić niektóre cechy naszego wyglądu i zamaskować jego wady. W internecie można znaleźć całą masę artykułów na temat tego, jak zrobić dobry make-up, natomiast rzadko pisze się, jak nie malować oczu.

Po pierwsze należy używać kosmetyków przynajmniej średniej jakości, te najtańsze nadają się tylko do wyrzucenia i nie da się za ich pomocą zrobić dobrego makijażu. Nigdy nie kupuj tych najtańszych!

Po drugie musisz malować się w świetle dziennym. Sztuczne światło zaburza postrzeganie kolorów przez co po wyjściu z domu możesz wyglądać zupełnie inaczej, niż przed lustrem.

Po trzecie uzywaj kosmetyków, których używać potrafisz. Jeżeli nie potrafisz używać eyelinera, to go nie używaj. Poćwicz w wolnym czasie kilka razy zmywając taki makijaż od razu. Nigdy nie stosuj kosmetyków, których nie znasz, jeżeli zaraz musisz wyjść.

Po czwarte miej umiar. Zbyt dużo danego kosmetyku może sprawić, że będziesz wyglądać po prostu sztucznie. Nie przesadzaj z niczym, z podkładem, z pudrem, z kredka do oczu czy z tuszem do rzęs.

Reklamy
Jak nie należy się malować

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s